Recenzja książki "Zioła w domowej aptece - kiedy zbierać i jak stosować. Poradnik na wszystkie pory roku" autorstwa Karin Greiner

Dziś zupełnie z innej beczki, bo zamiast przepisu 
będzie krótka notka o książce, która niedawno wpadła w moje ręce :D
A mowa o książce, właściwie poradniku 
"Zioła w domowej aptece - kiedy zbierać i jak stosować. Poradnik na wszystkie pory roku" autorstwa Karin Greiner                     Ostatnio mam "fazę" na sianie różnego rodzaju ziół (taki post ostatnio nawet pojawił się na blogu KLIK), a także na robienie przetworów z tego co znajdziemy na łące, czyli z wszelkiego rodzaju mniszków lekarskich, rumianku, czarnego bzu, itp. Gdy tylko dowiedziałam się, że niedawno została wydana książka w tej tematyce, wiedziałam , że musi znaleźć się w mojej kuchni. Książka, gdy tylko wpadnie nam w ręce już robi spore wrażenie, gdyż jest to naprawdę pięknie i porządnie wydany poradnik z masą wspaniałych zdjęć i porad.


                 
                 Już na samym wstępie znajdujemy kalendarz z podpowiedzią, co i kiedy możemy zbierać, co jest niesamowicie pomocne, gdyż wszystko jest ułożone chronologicznie. Potem mamy trochę wiedzy ogólnej o roślinach, a już na kolejnej stronie mnóstwo pięknych zdjęć, opisów zastosowania, czasu zbioru i co najważniejsze dla mnie - przepisów z wykorzystaniem tych ziół (czasem tych, o których nigdy byśmy nie pomyśleli, że można je wykorzystać w taki właśnie sposób). Autorka nie zapomniała o spisie treści według dolegliwości, co w znacznym stopniu skraca nasz czas poszukiwań właściwego zioła.                  Książka przedstawia ważne dla
zachowania lub podreperowania zdrowia dziko rosnące rośliny lecznicze oraz uczy jak je zbierać i jak samemu, w domowych warunkach uzyskać z nich lecznicze syropy, soki, herbatki, cukierki, maści i kremy, oleje, nalewki, esencje, kojące dodatki do kąpieli i gojące do okładów – każdy znajdzie coś dla siebie; herbatka z rumianku, sok z mniszka, olej z dziurawca, cukierki hamujące kaszel - to niektóre z elementów domowej apteki, do prostego i szybkiego przygotowania na bazie własnoręcznie zebranych roślin.


               
            Z poradnikiem wyprodukujcie z rodzimych, wszechobecnych ziół leczniczych swoje naturalne leki – wystarczy nazbierać świeżych roślin, wykorzystać przepisy i w ten sposób być przygotowanym na rożnego rodzaju problemy zdrowotne zarówno dorosłych jak i dzieci.

Teraz śmiało możecie zaczynać przygodę z zielarstwem!


Komentarze

Polecam z CENEO

Print Friendly and PDF